+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Natalija Norvilė: pavaldinių nuomonės neklausantis vadovas– blogas vadovas

Tiesiausias kelias į sėkmę – gebėjimas išgirsti ir priimti kritiką. Pasitikėjimas savimi ir gebėjimas atsiriboti nuo asmeniškumų – svarbiausios savybės žmogui, norinčiam kritiką ar aplinkių pastebėjimus paversti būdu tobulėti. Taip pat iš kritikos pasimoko tie vadovai, kurie yra atviri pokyčiams. Nepasitikintys savimi ar egocentriški vadovai šios savybės dažniausiai neturi, būtent todėl jie neskatina grįžtamojo ryšio savo kolektyve ar organizacijoje.

1986 metų sausio 28 dieną, praėjus 73 sekundėms nuo starto, daugkartinio naudojimo erdvėlaivis „Challenger“ sprogo Teksaso valstijos danguje. Visi septyni astronautai žuvo, kadangi dėl žemos temperatūros neišlaikė „O-žiedų“ tarpinės. Vienas iš inžinierių, likus parai iki skrydžio, pranešė vadovams, kad gali įvykti  nelaimė, tačiau į jo komentarus nebuvo atsižvelgta.

Šį pavyzdį pateikiu vadovams, kai jie vengia kritikos bei pastabų iš savo pavaldinių. Užtikrinti įmonės apyvartą, išlaikyti senus ir pritraukti naujus klientus, uždirbti pelną – visos šios užduotys yra neatsiejamos nuo atviro, nors ir ne visada malonaus abipusio grįžtamojo ryšio tarp vadovų ir pavaldinių.

Tad kaip užtikrinti, kad abi pusės norėtų dalintis atvira nuomone, ir kaip priimti kritiką?

Darbuotojus privalu skatinti

Tiesiausias kelias į sėkmę – gebėjimas išgirsti ir priimti kritiką. Pasitikėjimas savimi ir gebėjimas atsiriboti nuo asmeniškumų – svarbiausios savybės žmogui, norinčiam kritiką ar aplinkių pastebėjimus paversti būdu tobulėti. Taip pat iš kritikos pasimoko tie vadovai, kurie yra atviri pokyčiams. Nepasitikintys savimi ar egocentriški vadovai šios savybės dažniausiai neturi, būtent todėl jie neskatina grįžtamojo ryšio savo kolektyve ar organizacijoje.

Tačiau kaip pasiekti, kad darbuotojai pateiktų atvirą, skatinantį keistis grįžtamąjį ryšį? Svarbu veikti nuosekliai ir aktyviai. Pavyzdžiui, pirmiausia vadovas turėtų paprašyti savo pavaldinių išsakyti nuomonę tam tikrais klausimais. Gali būti, jog pirma jų reakcija bus gan nedrąsi. Tam, kad grįžtamasis ryšys būtų atviras ir sąžiningas, pavaldiniai visų pirma turi pasitikėti savo vadovu. O toks pasitikėjimas atsiranda tuomet, kai vadovo elgesys yra nuoseklus, vadovas suvokiamas kaip sąžiningas ir doras. Jei pavaldiniai bus baudžiami už išsakytą nuomonę, vadovas neteks jų pasitikėjimo ir pagarbos. Vertėtų prisiminti, kad atviras grįžtamasis ryšys reikalauja laiko.

Grįžtamojo ryšio teikimui turi būti sudarytos tinkamos sąlygos: vargu ar pavyks sukurti tinkamą pasitikėjimo atmosferą važiuojant liftu ar einant koridoriumi. Taip pat nederėtų traukti iš pavaldinio informacijos tarsi policijos apklausoje. Ramaus ir draugiško pokalbio metu pavaldiniai bus labiau linkę atvirai bendrauti. Dažnas vadovas yra įpratęs daug ir dažnai kalbėti, todėl svarbu išmokti išklausyti.

Grįžtamojo ryšio taisyklės:

  1. Aprašomasis ir nevertinantis;
  2. Konkretus;
  3. Pagarbus;
  4. Apie elgesį, bet ne apie žmogų;
  5. Turi remtis duomenimis, o ne įspūdžiais ar interpretacijomis;
  6. Konstruktyvus – turi skatinti naują teigiamą elgesį;
  7. Turi būti pateikiamas pasiūlymo forma, ne primygtinai;
  8. Orientuotas į poreikius ir skirtas padėti tobulėti;
  9. Orientuotas į tokį elgesį, kurį galima keisti.Norite daugiau sužinoti apie grįžtamąjį ryšį ir to išmokyti savo darbuotojus? Susisiekite su mumis!

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Ar žinote savo tamsiasias puses? Uolumas

Uolumo skalė prognozuoja asmens polinkį dirbti sunkiai, kruopščiai bei galimus sunkumus deleguojant darbus kitiems. Ši skalė taip pat matuoja, ar asmuo sugeba prioretizuoti užduotis, ar yra linkęs į mikrovaldymą. Aukštą balą šioje skalėje surinkę žmonės dažnai būna...

read more
Stereotipai apie karjerą

Stereotipai apie karjerą

Karjeros samprata šiandien yra gerokai pasikeitusi. Tačiau mūsų visuomenėje vis dar populiarios kai kurios klišės arba, kitaip tariant, stereotipai apie karjerą. Esą profesinę sėkmę apibrėžia tik kopimas įsivaizduojamais karjeros laiptais į viršų, kad profesinių...

read more
Share This