Daugelis organizacijų stengiasi sudaryti patrauklias darbo sąlygas, kurios ženkliai padidina ir norą kasdien su džiugesiu eiti į darbą, ir darbuotojų įsitraukimą – gražiai įrengtas ofisas, stalo futbolas, užkandžiai, įmonės renginiai ir daug kitų gražių iniciatyvų. Visa tai – tikrai naudinga, tačiau svarbiausi veiksniai, lemiantys darbuotojų įsitraukimą į darbą, yra žymiai sudėtingesni.
Pagal Josh Bersin, pasaulyje pirmaujančios talentų analitikos įmonės įkūrėjo sudarytą modelį, darbuotojų įsitraukimą lemia 5 pagrindiniai veiksniai: prasmingas darbas, palaikantys vadovai, teigiama darbo aplinka, augimo galimybės ir pasitikėjimas vadovybe.
Buvimas komandoje su palaikančiu, ugdančiu, stipriu lyderiu, kuriuo pasitikima, padeda pasiekti kur kas daugiau, nei galėtų darbuotojas individualiai, o tai suteikia vidinį pasitenkinimo jausmą ir didina įsitraukimą į darbą. Būtent dėl šios priežasties, siekiant didinti visų darbuotojų įsitraukimą, labai svarbu ugdyti ir visų lygių vadovų kompetencijas.
Logistikos įmonių grupė „Transtira”, siekdama kryptingai ugdyti vadovų kompetencijas ir didinti darbuotojų įsitraukimą, dvejus metus iš eilės atliko 360 vadovų kompetencijų vertinimą ir matavo darbuotojų įsitraukimą į darbą.
Šiame leidinyje skaitykite apie veiksnius, lemiančius darbuotojų įsitraukimą į darbą, vadovų kompetencijų ugdymo svarbą darbuotojų įsitraukimui bei įmonių grupės „Transtira” gerąją praktiką.
Ar žinote savo šviesiąsias puses? – Socialumas
Hogan Personality Inventory (HPI) yra psichologinis vertinimo įrankis, kuris apibūdina asmens stiprybes ir darbo stilių, t. y. kaip asmuo valdo stresą, bendrauja su kitais, atlieka darbo užduotis ir sprendžia problemas. Socialumo (angl. Sociability) skalė...