Asmenybės tamsioji pusė pagal Hogan Assessments – tai savybės, apie kurias mes patys galime ir nežinoti. Tai nebūtinai trūkumai, bet elgesys, kuris pasireiškia, kai būname išmetami iš savo kasdienės rutinos.
Pristatome dar vieną Hogan Development Survey (HDS) skalę – drąsus (angl. Bold). Ši skalė parodo asmens polinkį drąsiai imtis įvairių iššūkių, pasitikėti savimi, bet tuo pačiu nepripažinti savo klaidų ir nesimokyti iš patirties.
Aukštus balus Drąsos skalėje surinkę asmenys atrodo įtaigūs, gebantys puikiai save pristatyti ir itin pasitikintys savimi. Jie turi polinkį daug pažadėti – jų pasitikėjimas savimi dažnai viršija realias galimybes. Šis bruožas, tinkamai panaudotas, gali įkvėpti ir suburti komandą siekti ambicingų tikslų. Tačiau yra rizika, jog komandos lūkesčiai nebus pateisinti ir tai sugriaus jos narių pasitikėjimą. Pasitikėjimas savimi gali būti laikomas privalumu, tačiau tai trukdo augimui, jei nesugebama priimti atgalinio ryšio apie padarytas klaidas.
Itin aukštai vertindami savo gebėjimus ir talentus šie žmonės tikisi perdėtos pagarbos iš kitų. Dėl šios priežasties tokie individai dažnai pasirodo arogantiški, jaučiasi nusipelnę ypatingų privilegijų ir yra itin konkurencingi ar net kovingi. Susidūrę su nesėkme jie linkę kaltinti kitus. Šie asmenys nesėkmę sieja su išoriniais, o ne vidiniais faktoriais, tokiu būdu perkeldami atsakomybę ant kitų ir apsaugodami savo įvaizdį. Nors toks elgesys gali padėti išsaugoti pasitikėjimą savimi, tačiau jis trukdo asmeniniam tobulėjimui.
Aukštus balos Drąsos skalėje surinkusiems žmonėms gana dažnai patikimas lyderio vaidmuo – nes jie spinduliuoja pasitikėjimą savimi ir imasi iniciatyvos. Jie turi didelių karjeros siekių, siekia lyderio pozicijų kiekvienoje užduotyje ir pyksta, jei jų negauna. Aplinkinius žavi jų ryžtas, pasitikėjimas savimi ir energija. Tačiau jų pasitikėjimas savimi gali viršyti jų galimybes, jie prisiima daugiau nuopelnų už sėkmę, nei būtų teisinga, ir vengia prisiimti atsakomybę už nesėkmes. Tokių vadovų agresyvus stilius gali įbauginti pavaldinius, galbūt dėl to jie apsupa save žmonėmis, kurie su jais sutinka. Kita vertus, jie remia lojalių pavaldinių karjerą ir aktyviai valdo savąją.
Jei atpažįstate save šiame apibūdinime ir norite pagerinti asmeninius įgūdžius, pasinaudokite šiais patarimais:
Gerbkite kritiką ir atsiliepimus apie jūsų elgesį
Nebūtina priimti viską, ką žmonės sako apie jus, tačiau vietoje nuomonės atmetimo ar arogancijos rodymo pasistenkite būti atviri konstruktyviai kritikai ir analizuokite savo veiksmus. Atgalinio ryšio pripažinimas skatina pasitikėjimu ir bendradarbiavimu grįstą darbo kultūrą.
Pripažinkite padarytas klaidas
Supraskite, kad niekas nėra teisus visada. Ugdant kuklumą ir pripažįstant, kad kiti gali taip pat pasiūlyti vertingų įžvalgų ir įdomių perspektyvų, galima sukurti labiau įsitraukiančią ir bendradarbiaujančią aplinką.
Įvertinkite kitų indėlį
Dalindamiesi nuopelnais už pasiekimus ir pripažindami komandos narių pastangas bei pasiekimus, kursite teigiamą darbo kultūrą.
Prisiimkite atsakomybę už rezultatus
Ypač kai iškyla problemų jų siekiant. Atsakomybės prisiėmimas rodo sąžiningumą ir norą tobulėti. Taip pat, priimta atsakomybė už klaidas leidžia mokytis iš savo patirties, tobulėti ir skatina augimo bei mokymosi kultūrą savo komandoje.
Hogan Assessments klausimynai yra išskirtiniai dėl savo mokslinio pagrindo ir gebėjimo tiksliai prognozuoti asmens elgesį bei lyderystės potencialą. Susidomėjote, kaip Hogan vertinimai galėtų padėti ugdyti lyderystės gebėjimus? Pasikalbėkime!