+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Ar žinote savo šviesiąsias puses? – Socialumas

Hogan Personality Inventory (HPI) yra psichologinis vertinimo įrankis, kuris apibūdina asmens stiprybes ir darbo stilių, t. y. kaip asmuo valdo stresą, bendrauja su kitais, atlieka darbo užduotis ir sprendžia problemas.

 

Socialumo (angl. Sociability) skalė matuoja asmens polinkį būti socialiam, t. y., kaip dažnai ir aktyviai žmogus siekia bendravimo, ar jam patinka būti dėmesio centre, ar jis jaučiasi patogiai didelėse grupėse.

 

Asmenys, surinkę aukštus balus Socialumo skalėje, aktyviai įsitraukia į socialinį gyvenimą, nuolat inicijuoja pokalbius ir lengvai susibendrauja su kitais. Jie jaučiasi patogiai didelėse grupėse, dažnai siekia būti dėmesio centre. Šie žmonės demonstruoja charizmą, sugeba pritraukti kitų dėmesį ir sukurti įdomų pokalbį. Jie nuolat ieško naujų patirčių ir nuotykių, kas daro jų gyvenimą dinamiškesni ir pilną įspūdžių.

Vis dėl to, stiprus Socialumas gali virsti per dideliu dėmesio siekimu, kuris kartais sukelia konfliktus ar neigiamą kitų asmenų reakciją. Aukštus balus Socialumo skalėje surinkę asmenys gali patirti sunkumų, kai reikia dirbti vieniems, nes jų poreikis bendrauti gali trukdyti kolegų ar asmeniniam susikaupimui. Šiems asmenims taip pat gali būti sunku klausytis kitų, nes jie dažnai nori dominuoti pokalbyje, o tai gali sukelti nesusipratimus ir prastą komunikaciją.

 

Jei turite aukštus balus Socialumo skalėje, jums gali būti naudingi šie patarimai:

 

Lavinkite klausymo įgūdžius

 

Skirkite daugiau dėmesio kitų žmonių mintims ir jausmams. Stenkitės dažniau klausytis nei kalbėti, kad geriau suprastumėte kitų poreikius ir išvengtumėte nesusipratimų.

 

Atkreipkite dėmesį į savo produktyvumą

 

Nors bendravimas yra jūsų stiprybė, pasirūpinkite, kad taip pat liktų laiko sutelktam, individualiam darbui. Lavinkite gebėjimą susikoncentruoti ir atlikti užduotis be nuolatinio bendravimo. Pabandykite planuoti savo laiką taip, kad galėtumėte dirbti be socialinių trikdžių, kurie gali pakenkti jūsų produktyvumui.

 

 

Asmenys, surinkę žemus balus Socialumo skalėje, linkę atsiriboti socialinėse situacijose. Jie retai pradeda pokalbius, tačiau, kai tai daro, gali parodyti gilų supratimą ir empatiją. Tokie žmonės jaučiasi komfortiškiau mažesnėse grupėse arba individualiose sąveikose, kur gali labiau susikoncentruoti į kitų žmonių mintis ir jausmus. Jie renkasi dirbti savarankiškai, vertina nepriklausomybę ir stengiasi efektyviai atlikti užduotis be išorinio trikdymo. Šie žmonės vengia būti dėmesio centre ir nesiekia dominuoti grupėje, todėl jie dažnai tampa puikiais klausytojais, gebančiais užmegzti gilius ryšius su kitais.

Jų polinkis vengti bendravimo gali lemti izoliaciją ir apsunkinti santykių kūrimą. Jie praleidžia galimybes užmegzti naudingus ryšius arba plėsti socialinį tinklą, nes nėra linkę aktyviai bendrauti. Šie žmonės gali nesidomėti bendradarbiavimu ar komandiniu darbu, o tai gali apsunkinti darbo procesus komandoje ar sukelti įtampą su kolegomis.

 

Jei turite žemus balus Socialumo skalėje ir siekiate pagerinti savo profesinius bei tarpasmeninius įgūdžius, jums gali būti naudingi šie patarimai:

 

Skirkite laiko prasmingiems ryšiams palaikyti

 

Nors ir jaučiatės patogiai vienumoje, skirkite laiko prasmingam bendravimui vienas su vienu ar nedidelėje grupėje. Gilesni ryšiai su keliais žmonėmis gali teikti daugiau pasitenkinimo ir mažiau išvarginti nei bandymas prisitaikyti didelėse socialinėse erdvėse, tuo pačiu padėdami plėsti pažinčių ratą.

 

Pasitelkite savo klausymosi įgūdžius

 

Pasinaudokite savo gebėjimu aktyviai klausytis, kad geriau suprastumėte kitus ir užmegztumėte tvirtesnius santykius. Atidus klausymasis taip pat gali padėti surinkti vertingų įžvalgų prieš reaguojant. Tai padės jums ne tik sustiprinti santykius su kolegomis, bet ir efektyviau siekti bendrų tikslų, išvengiant izoliacijos.

 

Aukštus balus Socialumo skalėje surinkę asmenys natūraliai įsitraukia į socialinį gyvenimą, tačiau jų stiprus noras bendrauti kartais gali trukdyti visai komandai dirbti efektyviai. Tuo tarpu žemus balus turintys asmenys labiau linkę mėgautis vienuma, vertina nepriklausomybę ir jaučiasi patogiau mažesnėse grupėse. Vis dėlto, jų polinkis vengti bendravimo gali apsunkinti santykių kūrimą ir skatinti izoliaciją. Abiem atvejais svarbu lavinti įgūdžius, kurie padėtų geriau prisitaikyti prie socialinių situacijų ir efektyviau atlikti užduotis, atsižvelgiant į jų natūralius polinkius.

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Ar žinote savo tamsiąsias puses?  – Neskubrus

Ar žinote savo tamsiąsias puses? – Neskubrus

Lietuvių kalbos žodyne žodis „skubrus“ turi keletą reikšmių – „1) greitas, gyvas, guvus, mitrus, judrus; 2) smarkiai, skubiai vykstantis; 3) stropus, uolus, darbštus; 4) neatidėliojamas“. Atitinkamai „Neskubrus“ apibūna asmenį, kuris nėra itin greitas, nei uolus ar...

read more
Share This