+370 699 44420 info@addelse.com

Straipsniai

Kasdienei motyvacijai ir įkvėpimui

Ar žinote savo šviesiąsias puses? – Ambicingumas

Hogan Personality Inventory (HPI) yra psichologinis įrankis, skirtas vertinti asmenybės bruožus, kurie lemia sėkmę darbe. Remiantis penkių faktorių asmenybės modeliu, HPI padeda suprasti, kaip asmuo bendrauja su kitais ir kaip siekia profesinių tikslų. Šis inventorius atskleidžia asmenybės „šviesiąją pusę“ bei parodo, kaip įvairūs bruožai gali palengvinti arba apsunkinti sėkmingą bendravimą ir karjeros siekimą.

 

Ambicingumo (angl. Ambition) skalė yra viena iš septynių Hogan Personality Inventory (HPI) skalių ir ji matuoja asmens polinkį lyderiauti bei siekti statuso.

 

Asmenys, surinkę aukštus balus Ambicingumo skalėje, pasitiki savimi ir veikia ryžtingai. Jie kelia aukštus reikalavimus tiek sau, tiek kitiems, nuolat siekia rezultatų ir aiškiai formuluoja savo tikslus. Šie asmenys dažnai imasi vadovauti, rodo iniciatyvą ir stengiasi pasiekti aukščiausius rezultatus. Jų ryžtas ir pasitikėjimas savimi padeda efektyviai veikti, tačiau kartais jie gali būti pernelyg dominuojantys ar konkurencingi, ignoruoti kitų nuomonę ar nesikreipti pagalbos, kai to reikia.

 

Jei turite aukštus balus Ambicingumo skalėje, jums gali būti naudingi šie patarimai:

Mokykitės klausytis kitų ir įtraukite jų nuomones

 

Nors aukštus balus Ambicingumo skalėje surinkę asmenys linkę dažnai vadovauti ir ypač pasitiki savimi, tačiau taip pat svarbu nepamiršti vertinti kitų komandos narių nuomonę. Aktyviai klausydamiesi ir įtraukdami kitų idėjas priimant sprendimus išvengsite galimos trinties komandoje bei praplėsite savo požiūrį.

 

Valdykite savo konkurencingumą

Aukštas konkurencingumas gali būti varomoji jėga siekiant tikslų, tačiau svarbu išlaikyti balansą. Stenkitės nesiginčyti dėl kiekvienos smulkmenos ir venkite agresyvios konkurencijos, kuri gali sukelti nesutarimus. Orientuokitės į bendradarbiavimą ir komandinį darbą, siekdami bendrų tikslų, o ne tik asmeninės sėkmės.

 

Asmenys, surinkę žemesnius balus Ambicingumo skalėje, dažniau orientuojasi į komandos, o ne asmeninę šlovę. Jie linkę pasitenkinti esama padėtimi, bendradarbiauti su kitais ir vengti konfliktų. Žemi Ambicingumo balai gali rodyti, kad žmogus prisidės prie darnios darbo atmosferos ir sieks bendrų tikslų. Nors tokios savybės komandoje yra vertingos, jos taip pat gali kelti iššūkių. Šie asmenys gali neskubėti kilti karjeros laiptais dėl nepakankamo pasitikėjimo savimi ar nenoro rizikuoti. Jie taip pat gali jausti mažesnę motyvaciją siekti aukštų rezultatų arba vengti prisiimti atsakomybę už svarbias užduotis.

 

Jei turite žemus balus Ambicingumo skalėje ir siekiate pagerinti savo profesinius bei komunikacijos įgūdžius, jums gali būti naudingi šie patarimai:

Skirkite laiko savo tikslams išsigryninti

Skirkite laiko apmąstyti, ką norite pasiekti tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime. Nusistatę aiškius tikslus, motyvuokite save ir išlaikykite kryptį, kad pagerintumėte darbo rezultatus ir padidintumėte pasitenkinimą veikla.

 

Drąsiau imkitės iniciatyvos

 

Nors natūraliai galite vengti rizikos ir siekti stabilumo, svarbu kartais išdrįsti prisiimti daugiau atsakomybės ir imtis iniciatyvos. Tokie veiksmai gali padėti augti profesinėje srityje ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Pradėkite nuo mažų žingsnių: siūlykite savo idėjas komandos susitikimuose ir prisiimkite atsakomybę už nedidelius projektus.

 

 

Apibendrinimas

Hogan Assessments visada pabrėžė ambicingumo svarbą karjeros sėkmei. Socioanalitinė teorija, kuria grindžiami Hogan vertinimai, teigia, kad visi žmonės yra motyvuoti sutarti su kitais ir užsitikrinti statusą grupėje. Ambicingumas apibūdina, kiek žmonės aktyviai siekia kilti grupės hierarchijoje. Aukšti Ambicingumo balai gali rodyti, kad asmuo sieks aukštų asmeninių rezultatų. Žemi balai gali rodyti, kad asmuo yra labiau tinkamas pozicijoms, kuriose svarbi komandinė dvasia ir stabilumas, o ne asmeninė iniciatyva.

PROFILEXT (PXT)

ProfileXT yra asmenybės testas, kuris padeda įvertinti asmens tinkamumą konkrečioms pareigoms. Šis darbuotojų vertinimas padeda sukurti stipresnę, produktyvesnę organizaciją, nes jo pagrindinis principas – tinkami žmonės tinkamam darbui. 

CheckPoint360

Checkpoint360 yra vadovų kompetencijų vertinimo įrankis. Jo pagrindas – 360 laipsnių grįžtamasis ryšys vadovams iš jų tiesioginių vadovų, kolegų ir pavaldinių. Vertinimo rezultatai leidžia vadovams palyginti savo pačių įgūdžių ir kompetencijų vertinimą su tuo, kaip juos suvokia aplinkiniai,

DiSC CLASSIC

DiSC Classic yra asmenybės pažinimo testas, leidžiantis geriau pažinti save ir kitus žmones bei nustatyti asmeniui būdingą elgesio tipą. Remiantis DiSC Classic vertinimo rezultatais galima pamatyti asmens profesinį asmenybės tipą, pagerinti komunikaciją organizacijose, suvaldyti konfliktus ir ugdyti efektyvius vadovus bei komandas.

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas

Įsitraukimas į darbą yra nusiteikimas dirbti ir pastangos daryti tai, kas svarbu organizacijai. Įsitraukimas į darbą turi teigiamos įtakos darbuotojų darbo atlikimo kokybei, pasitenkinimui darbu, darbuotojo gerovei, proaktyviam elgesiui ir lojalumui organizacijai

Jums gali patikti:

Share This